• Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

1       Özel eğitim nedir ve neden gereklidir ?

-        Beden zihin toplumsal ve gelişimsel yönünden akranlarına göre farklılık gösteren bireylerin bireysel yeterliliklerine göre gelişim özelliklerine uygun ortamlarda sürdürülen eğitimdir.

-        Bireyin toplumsal yaşama uyum sağlaması,  farklılıklarını en aza indirmek ve günlük yaşam aktivitelerinde beklenen düzeye erişmesi için özel bir eğitim programına gerek duyulmaktadır.

2       Çocuğumun özel eğitime ihtiyacı olup olmadığını nasıl fark edebilirim ?

-        Çocuğunuzun yaşına uygun zihinsel bedensel ve psikomotor beceriler yönünden akranlarına göre geriliği fark edildiğinde bir uzmana ya da kurumumuzun eğitsel değerlendirme hizmetinden ÜCRETSİZ yararlanabilirsiniz.

3       Sağlık ve özel eğitim kurulu raporu işlemlerinde aileye yardımcı oluyor musunuz?

-        Eğitsel değerlendirme sonucuna göre, sağlık raporu ve RAM eğitim raporu süreci personellerimiz tarafından ücretsiz olarak sürecin başından sonuna kadar takibi yapılmaktadır.

4       Kurumdan eğitim nasıl alınır?  

-        Kurumdan eğitim alabilmek için RAM dan eğitim raporu alınması gereklidir bu rapor ile ücretsiz eğitim alınabilinir fakat birey istediğinde kurumumuzdan raporsuz olarak da ücretli eğitim alabilir.

5       Özel eğitim ve okuldaki ders farklı mı?

-        Kurumumuzda verilen eğitim, okuldan farklı olarak birebir, okuldaki öğretmen ile işbirliği içerisinde,  öğrencinin gereksinimlerine yönelik  gerçekleştirilmektedir.

6       Özel eğitimdeki ders sayısı?

-        Eğitim aylık 8 seans bireysel ve RAM raporuna göre 4 seans grup eğitimi  verilmektedir.

7       Özel Eğitim ve Servis hizmeti ücretlimidir?

-        Eğitim ve servis hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. Servis hizmetimizde öğrencilerimize yardımcı olan hosteslerimiz bulunmaktadır.

8       Eğitimde yaş sınırlaması var mı?

-        Özel eğitim hizmetlerinde,  sağlık kurul raporu ve sonrasında RAM raporu alındığı sürece eğitim de yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

9       Çocuğum hem okula hem de özel eğitime gidebilir mi?

-        Okula giden öğrencilerimize  okul programını aksatmayan ve okuldaki eğitimine paralel olarak katkı sağlayacak şekilde program hazırlanmaktadır

10     Grup eğitimi nedir?

-        Birbirine yakın yaşlarda ve gelişim düzeyinde bulunan öğrencilerin etkileşim ve işbirliğini arttırmak amacı ile verilen akademik ve sosyal becerileri geliştirmeye yönelik eğitimdir.

11     Bireysel eğitim ne kadar süre ile alabilirim.

-                 Özel eğitim hizmetlerinde,  sağlık kurul raporu ve sonrasında RAM raporu alındığı sürece eğitime devam edilmektedir.

To Top ↑