• Vizyonumuz

Vizyonumuz

Kurumumuz kurulduğu günden itibaren ilkelerinden ödün vermemiş alanında uzman eğitimciler ile günümüz koşullarına uygun 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'nun Genel Amaçları ve Temel İlkeleri doğrultusunda sistemli bir eğitim anlayışını benimsemiş Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ ün çizdiği yolda ilimizde öncü, yenilikçi ve örnek bir kurum olmayı sürdürmektedir.

                İnsani ve ahlaki değerleri ön planda tutarak engelli birey ve ailelere layık sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışı ile başlattığımız bu hareketin devam etmesini sağlamaktayız. Kurumumuzdan eğitim alan tüm engelli birey ve ailelerin hak ve sorumluluklarını anlatma, anlama ve günlük hayatta da bu hakların korunmasına yönelik eğitim prensibini benimsemekteyiz.

                Eğitim-Öğretim süresince sürekli iyileştirmeyi prensip edinmiş, hem çalışanlarımızın hem de engelli birey ve ailelerimizin motivasyonunu artırarak birlikte çalışmayı, etkinliğimizi, verimliliğimizi, iletişimimizi güçlendiriyor, hem de devletimize yararlı bireyler yetiştiriyoruz.

To Top ↑